Emişli Hasat Makinası

Emişli Hasat Makinası mekanik ve pnömatik ayırma teknikleri kullanarak minimum ürün kaybıyla sürekli operasyon kabiliyeti sağlayan ve baklagil hasatı için geliştirilmiş bir biçerdöverdir. 

Emişli Hasat Makinası, Mak. Müh. Öner KAYTAN adına kayıtlı patentli sistemler sayesinde ürün tanelerini en verimli şekilde sap ve kapsüllerden ayırır.

Geleneksel mekanik ayırma tekniklerinin kullanıldığı mevcut tüm hasat makinaları ve biçerdöverler özellikle nohut, mercimek, fasulye vb. kısa bitkilerin hasatında ürün kaybına neden oldukları için kısıtlı kullanım alanına sahiptirler.

Emişli Hasat Makinası ise bıçak üzerinde kalan biçilmiş ürünü tabla içerisine almak için hava akımını kullanan dünyadaki ilk ve tek makinadır. Vakum fanı biçilen tüm ürünleri yere düşmesine izin vermeden emer ve tane kırılması yaratmadan harmanlama ünitesine taşır.

 

Çekiş Traktör ile çekilir
Operasyon Gücü 70 HP
Kuyruk Mili Devri 450 - 500 rpm
   
Uzunluk 5670 mm
Genişlik 2440 mm
Yükseklik 2520 mm
Ağırlık 2300 kg
Çeki Demirine Gelen Ağırlık 110 kg
   
Biçim Tablası Genişliği 1800 mm
Tabla Yüksekliği(min - max) 0 - 300 mm
   
Tekerlek Sayısı  2
Lastik Ebadı 9.00 / 16
   
Depo Hacmi 700 lt
Kayıp Oranı (*) 4%
Operasyon Kapasitesi 4000 m2/saat

*Verilen değerler ideal şartlarda ölçülmüştür. Tarla yüzeyinin düzgünlüğü, sertliği, tarla büyüklüğü ve tohum ekim tekniği söz konusu değerleri direkt olarak etkiler.